Кредитні картки з кешбеком

Від непередбачених фінансових витрат ніхто не застрахований. Можна спробувати позичити гроші у родичів і знайомих, отримати позику в мікрофінансовій організації або оформити банківський кредит. Але набагато простіше і вигідніше мати під рукою кредитку з певним лімітом, по якій можна розрахуватися за покупки, зняти готівку в банкоматі, якщо вони терміново знадобилися. Це – своєрідна паличка-виручалочка для тих, хто хоче бути завжди при грошах, навіть якщо не збирається їх витрачати. Робити це, до речі, не обов’язково – кредитка надає кошти, але не змушує їх використовувати.

Зміст:

  1. Що таке банківська кредитна картка, і як вона «працює»
  2. Що потрібно для оформлення кредитки
  3. Що потрібно знати про кредитний ліміт
  4. Погашення кредиту, використання картки за кордоном

Що таке банківська кредитна картка, і як вона «працює»

Уявіть, що вам терміново знадобилися гроші, яких немає. Зате є банківська картка, по якій можна розрахуватися за будь-які покупки або зняти готівку. Гроші належать банку, який готовий їх надати клієнту на певних умовах. Використану суму разом з відсотками доведеться відшкодувати в певний термін, і це обов’язкова умова оформлення такої картки. Але зате вона дає відчуття фінансової стабільності в тих ситуаціях, коли з грошима виникають труднощі.

Гроші, отримані з картрахунку, є тим же самим кредитом, який можна оформити в банку. Однак у кредитної картки є свої переваги. Якщо кредит ви берете в банку один раз, а потім виплачуєте певний час отримані кошти, то кредиткою можна користуватися багаторазово. Зазвичай вона оформляється на термін від 1 до 3 років, і за цей час можна десятки раз скористатися лімітом, позичаючи гроші і повертаючи їх банку. Можна використовувати частину суми або ж всі гроші відразу, потім повернути їх тоді, коли з’явиться така можливість, і знову скористатися кредитом, не оформляючи в банку необхідні для цього документи. Одним словом – це можливість мати завжди під рукою певну суму.

Багато банків сьогодні співпрацюють з великими компаніями і корпораціями. Допомагаючи їм просувати товари і послуги. У такого симбіозу є своя перевага, так як клієнтам фінустанов надається можливість оформити кредитні картки з кешбеком. Це дозволяє повертати певну суму після оплати покупок, та іноді економія перевищує вартість обслуговування і відсотки по кредиту. Є чимало прикладів, коли клієнт банку розплачується за велику покупку кредиткою і отримує повернення коштів в розмірі 20-30% від вартості товару. Рахунок може йти на кілька десятків тисяч гривень, так що вигода кешбеку очевидна.

Що потрібно для оформлення кредитки

У кожного банку свої умови видачі кредиток, але є стандартні вимоги, що поширюються на всіх без винятку клієнтів. Щоб отримати кредитну картку, необхідно:

  • бути громадянином України або мати дозвіл на проживання в цій країні;
  • мати офіційно місце роботи або отримувати пенсію;
  • бути старше 18 років.

Деякі банки вимагають надати довідку про доходи, але в більшості випадків ліміт на суму до 30-50 тисяч гривень відкривається без зайвої паперової тяганини. Проблеми можуть виникнути у пенсіонерів, так як далеко не всі фінансові установи готові їх кредитувати. Заявку на отримання кредитної картки з кешбеком можна оформити онлайн на сайті банку, але в більшості випадків все одно доведеться йти в найближче до будинку відділення, щоб підписати договір, підтвердити особистість за допомогою документів і отримати на руки пластиковий прямокутник.

На що важливо звертати увагу при оформленні кредитної картки

Умови користування позиковими коштами у кожного банку свої, і завдання клієнта – вибрати найбільш вигідний варіант. В першу чергу, слід звертати увагу на річну ставку по кредиту, яка зазвичай становить від 40 до 50% від використаної суми. Далеко не всі банки відкрито озвучують цю інформацію, в деяких фінустановах процентних ставок і зовсім немає, але щомісяця потрібно перераховувати фіксовану суму плюс якийсь відсоток, який обчислюється з суми залишку. У будь-якому випадку, слід виконати прості математичні розрахунки, щоб точно знати, скільки доведеться заплатити банку за рік користування кредитною карткою за умови, що ви вичерпали весь ліміт в перший день і тепер виплачуєте гроші частинами. Для чистоти експерименту варто розглянути кілька різних банків і віддати перевагу тому, де переплата по кредиту буде мінімальною.

Існують інші критерії вибору. Наприклад, розмір кешбеку, який може доходити до 50% від суми покупки. Варто заздалегідь дізнатися, на які групи товарів і в яких магазинах діє ця пропозиція, а потім зрозуміти, наскільки воно цікаве особисто для вас. Якщо ви плануєте найближчим часом придбати дорогу побутову техніку і збираєтеся розраховуватися кредиткою, то варто шукати банк, у якого в партнерах є профільні магазини. Тим, хто не планує серйозні покупки і збирається використовувати кредитну картку з кешбеком лише в скрутних ситуаціях, найкраще орієнтуватися на повернення коштів з покупок в продуктових супермаркетах.

Важливо також з’ясувати ще кілька нюансів – вартість обслуговування (у багатьох банках плата за це не стягується), наявність пільгового періоду, коли кредитом можна користуватися безкоштовно, відсоток нарахувань на залишок коштів. Серед додаткових бонусів, до яких часто вдаються банки, варто віднести безкоштовні смс-оповіщення, безкоштовне виготовлення кредитної картки, можливість участі в різних акціях і розіграшах.

Що потрібно знати про кредитний ліміт

Кредитний ліміт – це та сума, яку можна отримати по карті після її оформлення. Залежить розмір ліміту від різних чинників, але потрібно пам’ятати: якщо ви оформляєте банківську картку з кешбеком без довідки про доходи або довідки з пенсійного фонду, ліміт буде мінімальним до 50-80 тисяч гривень.

Тим, хто розраховує на більш серйозну суму, доведеться крім документів, що засвідчують особу, надати довідку з місця роботи із зазначенням доходу за останні 3 місяці. Виходячи із зазначеної суми визначається ліміт по кредитці, який може бути зменшений, якщо клієнт:

  • має непогашений кредит в іншій фінансовій установі;
  • має погану кредитну історію.

Що таке пільговий період, і як з його урахуванням розрахувати повернення коштів

Щоб зрозуміти, як користуватися банківською карткою з кешбеком під час пільгового періоду, необхідно детально вивчити умови, на яких надається сама послуга. Як правило, клієнти використовують картку, щоб відразу зняти всю суму і витратити її на певні потреби, а потім повертають її протягом певного часу – наприклад, 12 місяців. В цьому випадку пільговий період актуальний тільки з точки зору фінальної щомісячної суми, яку необхідно передавати в банк, так як перші 30-60 днів відсотки не нараховуються. Але є річна відсоткова ставка, яка згодом автоматично буде розподілена на 10 місяців погашення кредиту.

По-справжньому пільговий період вигідний в тому випадку, якщо клієнт витрачає певну суму і повертає її в повному обсязі до моменту закінчення надання пільг. У такій ситуації йому відсотки не нараховуються.

Погашення кредиту, використання картки за кордоном

При оформленні кредитної картки з кешбеком в договорі чітко прописуються умови повернення грошових коштів. Зазвичай їх потрібно покласти не пізніше визначеного числа місяця, наступного за звітним. Це поширюється як на невеликі суми, так і на весь ліміт. У більшості випадків банк визначає, скільки клієнт повинен відшкодувати коштів в тому чи іншому місяці, але за бажанням власника картки сума може бути зменшена або збільшена. Тобто в цьому сенсі немає жорсткої фіксації і якогось тарифу, але завжди слід пам’ятати, що на витрачені гроші нараховується відсоток. Тому в інтересах клієнта якомога швидше і в повному обсязі повернути кредит.

Зробити це можна будь-яким зручним способом, найпоширеніший з яких – поповнити картку в банківському терміналі. Можна зайти у відділення банку і зробити це через касу. Ще один поширений варіант – переказ коштів з однієї картки на іншу. У будь-якому випадку, варто завантажити мобільний додаток того банку, послугами якого користується клієнт, і управляти через нього банківською карткою з кешбеком. Це досить зручно, так як завжди можна бачити, на яку суму слід поповнити, скільки необхідно передати банку в рахунок погашення боргу, як і в якому обсязі нарахований кешбек. До того ж за допомогою програми можна здійснювати будь-які платежі онлайн.

Заборгованість по кредитній карті з кешбеком також простіше і зручніше за все контролювати через мобільний додаток банку або особистий кабінет на сайті. Якщо немає доступу до інтернету, то варто зателефонувати на «гарячу лінію», назвати номер картки і попросити оператора перевірити розмір боргу. Намагатися уточнити суму заборгованості через опцію перевірки залишку на рахунку в банкоматі безглуздо – на моніторі висвітиться лише та сума, яка є в реальності.

Кредитна банківська картка з кешбеком – такий же продукт, як і інший «пластик». Тому її можна використовувати для будь-яких розрахунків, в тому числі і за кордоном. Втрата коштів буде незначною за рахунок конвертації валюти, якщо інше не передбачено договором. Деякі банки стягують додатковий відсоток за використання кредиток за кордоном.