Кредитні картки без довідок

В українських банках може бути оформлена кредитна картка онлайн без довідок про працевлаштування та рівень доходу. Її доставлять додому або надішлють поштою. Слід зіставити процентні ставки, пільговий період та інші умови від різних фінустанов, щоб вибрати найбільш вигідну пропозицію.

Зміст:

 1. Призначення кредитної картки
 2. Критерії вибору
 3. Від чого залежить ліміт
 4. Що потрібно знати про пільговий період
 5. Погашення заборгованості
 6. Кешбек
 7. Використання кредитки за кордоном
 8. Вибір банку

Призначення кредитної картки

Даний банківський продукт діє подібно до дебетової картки з тією різницею, що клієнт розпоряджається грошима банку. З його допомогою розраховуються за покупки, оплачують комуналку, перераховують кошти іншим особам. Витрачені гроші можна повернути в будь-який зручний час, за користування ними банк стягує комісію і відсоток.

У порівнянні зі споживчим кредитом, іпотекою та іншими позиками дана форма співпраці має такі переваги:

 1. Клієнт отримує кошти миттєво.
 2. Для цього не потрібно відвідувати банківську установу.
 3. Підтвердження платоспроможності теж не потрібно. Гроші видають навіть особам без офіційного працевлаштування.
 4. Діють програми лояльності, наприклад, кешбек.
 5. Надається пільговий період, протягом якого плата за користування грошима не стягується.

Недоліки:

 1. Невеликий ліміт.
 2. Відносно висока відсоткова ставка.

Якщо користувач сумлінно погашає позики, з часом доступна сума збільшується.

Критерії вибору

В Україні найбільш вигідні умови пропонують 5 найбільших банків. Вони встановлюють щомісячну відсоткову ставку в наступному розмірі:

 • Приватбанк (картка «Універсальна») – 3,6%;
 • Монобанк (Monobank) – 3,2%;
 • Альфа-банк ( «Максимум») – 3,33%;
 • ПУМБ ( «Все можу») – 3,99%;
 • Ідея-банк (Card Blanche Online) – 4%.

Плату за оформлення пластика і його обслуговування перераховані установи не беруть.

Пільговий період у більшості становить 62 дня, у Приватбанку – 55 днів, у Ідея-банку відразу після укладення договору – 92 дня (далі 62 дня). Протягом цього часу відсоток за користування грошима не стягують. Але потрібно врахувати, що при переведенні коштів в готівку і їх переказі на інший рахунок клієнти всіх банків, крім ПУМБу, платять комісію в розмірі 4% і більше (залежить від суми). Для порівняння: на дебетовій карті цей показник становить всього 1%.

Комісію не стягують тільки при оплаті кредиткою покупок.

Важливим критерієм є максимальний ліміт:

 • Приватбанк – 50 000 грн .;
 • Монобанк – 100 000 грн .;
 • Альфа-банк – 200 000 грн .;
 • ПУМБ – 200 000 грн .;
 • Ідея-банк – 200 000 грн.

За умовами договору власник кредитки при наявності заборгованості зобов’язаний вносити щомісячний мінімальний платіж. У більшості він складає 5% від суми боргу, в ПУМБ – 3%, в Ідея-банку – 1%.

Деякі установи при використанні кредитки для оплати покупок нараховують кешбек:

 • Монобанк – до 20%;
 • Альфа-банк – до 5%;
 • Ідея-банк – до 10%.

В інших країнах практикують щомісячне нарахування бонусів в залежності від залишку. Станом на кінець 2020 року жодна з розглянутих установ подібної програми не реалізувало.

Від чого залежить ліміт

Фінустанова визначає кредитний ліміт з урахуванням наступних факторів:

 1. Платоспроможності користувача.
 2. Його кредитної історії.
 3. Наявності рахунку в даному банку або договору на отримання через нього заробітної плати. Своєму постійному клієнту установа надасть велику суму, ніж сторонньому.

Для уточнення платоспроможності у фінустанові можуть попросити надати відомості про:

 • Місці роботи і рівень заробітної плати.
 • Майно.
 • Склад сім’ї, місцях роботи і доходи родичів.
 • Непогашених кредитах в інших організаціях.
 • Наявності закордонного паспорта, візи і поїздках за кордон.

Щоб переконатися в достовірності інформації, можуть попросити дати номери телефонів кількох родичів або знайомих.

Оформлення

Кредитна картка онлайн без довідки про доходи оформляється на сайті банку. У спеціальній формі клієнт вказує інформацію:

 • П.І.Б .;
 • вид зайнятості;
 • номер телефону.

Крім цих відомостей потрібно докласти фотографії документів:

 • паспорта;
 • ідентифікаційного номера платника податків (ІПН);

Онлайн заявка розглядається протягом деякого часу. Якщо замовник не числиться в реєстрі боржників, йому надішлють кредитку поштою або принесуть додому. Можна оформити картку і в відділенні банку.

Що потрібно знати про пільговий період

Даний часовий інтервал ще називають грейс-періодом. Його початок в різних платіжних системах визначають 2 способами:

 1. З моменту покупки чи іншої операції.
 2. З календарної дати. У більшості установ – з дня укладення договору.

Українські банки віддають перевагу другому варіанту. Таким чином, фактичний пільговий період може мати різну тривалість залежно від дати покупки. Він буде відповідати заявленому в рекламі інтервалу тільки в разі, якщо оплата зроблена на самому початку.

У грейс-періоді виділяють 2 частини:

 • розрахункову;
 • платіжну.

У більшості випадків вони мають приблизно рівну тривалість. В кінці розрахункової частини клієнту виставляють суму до оплати. Її слід погасити до кінця платіжної частини, щоб пільги грейс-періоду (безвідсоткове користування грошима) знову почали діяти.

Приклад:

 1. Користувач уклав договір з Альфа-банком 06.08.20 р. В даній установі встановлено пільговий період тривалістю 2 місяці (62 дні).
 2. 10.08.20 р. він вирішив замовити в інтернет-магазині міксер з повною передоплатою. Кошти перерахував з кредитки.
 3. 06.09.20 р. банк виставив суму до оплати (минула розрахункова частина довжиною в місяць). Її потрібно повернути до 06.10.20 р.
 4. Клієнт вніс кошти і наступний грейс-період почався 07.10.20 р

Потрібно врахувати, що між оплатою і зарахуванням коштів на рахунок банку може пройти кілька днів. Це залежить від способу переказу грошей. Так, в разі погашення кредиту через касу іншої фінустанови кошти прийдуть до позикодавця через три дні. Тому не варто відкладати повернення грошей на останній день, якщо для цього передбачається використовувати неперевірений метод.

Погашення заборгованості

У більшості випадків банки самі повідомляють клієнтам про необхідність погасити борг або зробити мінімальний обов’язковий платіж. Отримати потрібну інформацію можна самостійно за допомогою таких дій:

 • зайти в особистий кабінет на сайті фінустанови і перевірити стан кредитки;
 • зателефонувати до контакт-центру організації і розпитати оператора.

Повернення грошей здійснюють кількома способами:

 • За допомогою терміналу.
 • У відділенні банку.
 • Переказом з іншої картки.

Кешбек

Кешбек – програма лояльності, що дозволяє клієнту заробляти при оплаті покупок коштами з кредитки. Частина витрачених грошей банк поверне на рахунок.

Банки ділять витрати на категорії і для кожної встановлюють свій відсоток. Так, за покупку в категорії «Авто і заправка» Монобанк повертає 4%, а в «Кіно» – 20%. Таким чином, 2 квитки на фільм загальною вартістю 250 грн., сплачені кредиткою цієї фінустанови, обійдуться її власнику в 200 грн.

Як будь-який дохід, кешбек оподатковується і військовим збором. Відрахування становлять 19,5%. Тобто в описаному прикладі власник заощадить 40 грн.

Бажаючи стимулювати клієнтів розплачуватися кредиткою, банки регулярно доповнюють програму новими цікавими пропозиціями. Так, Монобанк щомісяця оновлює перелік категорій, а інші гравці збільшують кешбек у вихідні дні.

Використання кредитки за кордоном

Можливість використання картки за кордоном залежить від того, яка платіжна система поширена в пункті призначення. Українські банки працюють з трьома (в порядку зростання популярності):

 • Maestro;
 • VISA;
 • Mastercard.

Платіжній системі Visa віддають перевагу в наступних регіонах:

 • Північна і Південна Америка;
 • Австралія;
 • Південно-Східна Азія.

Система Mastercard міцно утримує позиції в:

 • Європі;
 • Росії;
 • Африці.

Бренд Maestro належить Mastercard, тому поширений в тих же регіонах.

Кредитка є універсальним платіжним засобом. Її функціональність не залежить від того, яка валюта в ходу в даному регіоні.

При оплаті покупок наявні на рахунку гривні система автоматично переведе в місцеві гроші. При цьому в якості проміжної валюти обов’язково використовується долар. Наприклад, якщо власник знаходиться в Польщі і проводить розрахунки гривневою карткою, то в кожній операції внутрішня валютна система спочатку конвертує гривні в USD, потім перетворює їх в злоті.

Для оренди автомобіля або бронювання готелю доцільніше використовувати кредитну картку, а не дебетову. Причина в тому, що до кінця дії угоди частину коштів на рахунку заморожують. Якщо вказати дебетову картку, всі гроші на ній можуть стати недоступними.

Вибір банку

У питанні вибору фінустанови-емітента можна порекомендувати наступне:

 1. В першу чергу придивіться до організації, з якою співпрацюєте на постійній основі (отримуєте зарплату або маєте депозит).
 2. Своїм клієнтам банки пропонують кращі умови, особливо за кредитним лімітом.
 3. Вивчіть пропозиції від інших фінансових структур. Слід зіставити процентну ставку, кешбек, умови надання пільгового періоду.
 4. Перевірте, чи діє вподобана платіжна система в тій країні, де найчастіше буваєте.

Порівнюючи умови в різних банках, не варто обмежуватися рекламними гаслами. Прочитайте договір повністю, щоб чітко розуміти свої можливості і потенційні збитки. Наприклад, в рекламі Ідея-банку сказано, що пільговий період становить 92 дня. На ділі це відноситься тільки до найпершого часового інтервалу, всі наступні скорочуються до стандартних 62 днів.

Також в рекламі вказують тільки максимальний кешбек, хоча він поширюється лише на 1-2 категорії покупок. За всі інші повертають набагато нижчий відсоток. Так, Монобанк заявляє про кешбеке до 20%, але він діє лише при оплаті покупок в кінотеатрі. За всі інші повернення не перевищує 7%.

Серед великих українських банків варто відзначити ПУМБ. Він єдиний дозволяє безкоштовно взяти кредит на пільговий період, тобто перевести в готівку кошти з кредитної картки.