Кредитні картки без комісії

Кредитна картка – це тонкий прямокутний пластиковий носій, що випускається фінансовими установами. Вона дозволяє займати кошти з заздалегідь затвердженого ліміту для оплати покупок. Ліміт визначається установою, яка випустило картку, виходячи з кредитного рейтингу та історії клієнта. Як правило, чим вище оцінка і краще історія, тим більше ліміт.

Дані кредитної картки завжди захищені банком-емітентом. Користувачі не повинні ділитися інформацією про неї з будь-ким, щоб уникнути шахрайства.

Зміст:

  1. Що потрібно знати про тарифи
  2. Від чого залежить і як формується кредитний ліміт
  3. Які документи потрібні для оформлення
  4. Як дізнатися і погасити заборгованість
  5. Що таке кешбек
  6. Використання кредитки за кордоном

Що потрібно знати про тарифи

Процентні ставки – це збори, які виплачуються на позикову суму кредитки. Кредитні картки поставляються з легким доступом, що робить їх важливим фінансовим інструментом. Наявність конкурентоспроможних процентних ставок – важливий елемент тарифу.

Процентні ставки розраховуються на основі місячної і річної відсоткової ставки. Рахунок генерується в кінці платіжного циклу, клієнт зобов’язаний сплатити цю суму до настання терміну платежу і закінчення пільгового періоду. У разі, якщо платіж не внесено, відсотки нараховуються на використаний кредитний ліміт за розрахунковий цикл. Розрахунковий період починається з дня невиконання зобов’язань і триває до дати платежу.

Існує 2 основних типи відсоткових ставок:

  1. Мінлива – може змінюватися з плином часу, тому що вона прив’язана до облікової ставки, яка встановлюється Національним банком України (НБУ). Вона має тенденцію зростати і падати разом з економікою. Коли резерви підвищують або знижують відсоткові ставки, зміна ставки по кредитних картках зазвичай відбувається відразу ж, як тільки більшість емітентів розраховують їх на основі загальних ринкових показників.
  2. Фіксована – не змінюється в залежності від облікової ставки. Емітент кредитної картки може підвищити процентну ставку. Однак, на відміну від змінної, заснованої на дисконтній ставці, емітент повинен надати попереднє повідомлення і можливість відхилити підвищення ставки, за деякими винятками.

Крім процентної ставки, тариф має на увазі та встановлює інші умови:

  • пільговий період;
  • штрафні санкції та пені;
  • вартість річного обслуговування;
  • рівень кешбеку при наявності.

Умови по тарифу можуть змінюватися, якщо це прописано в угоді між сторонами. Форма оповіщення користувачів про внесені зміни зазвичай прописується в договорі. Якщо в документі немає інформації про можливість односторонньої зміни тарифу, то умови не можуть бути скориговані без дозволу клієнта.

Від чого залежить і як формується кредитний ліміт

Банки надають своїм клієнтам кредитну лінію з вбудованим лімітом – максимальною сумою грошей, яку користувач може заборгувати емітенту картки в будь-який час, незалежно від того, використовується кредитка протягом року, місяця або години. Доступний ліміт завжди вказується в щомісячному звіті і особистому кабінеті позичальника. Ліміт може варіюватися від декількох тисяч гривень до мільйонів.

Фінустанови зазвичай перевіряють особистий фінансовий профіль, перш ніж встановлювати кредитний ліміт. Важливими чинниками можуть бути:

  • кредитний рейтинг;
  • дохід;
  • історія платежів;
  • непогашені кредити;
  • ліміти по іншим карткам.

Згодом банк може запропонувати підвищити або знизити ліміт, в залежності від того, наскільки добре ви керуєте своєю кредитною карткою. Або може автоматично підвищити його і просто повідомити вам про це постфактум. Ви також можете запросити більш високий ліміт.

Кредитні компанії можуть зменшити кредитний ліміт, якщо вони вважають, що у вас достатньо високий ризик не виплатити свої загальні боргові зобов’язання в найближчій перспективі. Якщо банк-емітент дійсно знижує ліміт, він зобов’язаний повідомити вас в письмовій формі разом з причинами, за якими це сталося.

Які документи потрібні для оформлення

Багато банків пропонують отримати кредитку, заповнивши коротку онлайн-заявку. Процедура займає всього кілька хвилин і вимагає мінімум зусиль від клієнта. При подачі запиту не обов’язково відвідувати офіс. Досить відправити спеціальну заповнену форму на сайті банку. Візит до відділення потрібен тільки при схваленні.

Для отримання кредитної картки буде потрібно надати деякі документи. Зазвичай це паспорт громадянина України та другий документ на вибір. Найчастіше надають пенсійне посвідчення або ІПН.

Якщо ліміт великий або банк дотримується певних принципів, то можуть знадобитися документальні підтвердження рівня доходів. Як правило, довідка береться в бухгалтерії компанії-роботодавця.

Кредитні картки з пільговим періодом: як розрахувати платіж

Пільговий період – це проміжок часу, який дається для оплати заборгованості без необхідності платити відсотки по новому балансу. Пільговий період триває з кінця платіжного циклу до наступної дати оплати. Якщо ви повністю погасите новий баланс до настання терміну платежу, то не доведеться платити додаткові відсотки або інші фінансові збори.

Приклад. Припустимо, ви купуєте пральну машину за 15 000 гривень за допомогою своєї кредитної картки 1 березня. Ваш платіжний цикл закінчується 15 березня. Термін оплати – 7 квітня. Якщо у вас немає неоплаченого залишку і 15 000 гривень оплачені до 7 травня, то наступний рахунок повинен відображати початковий баланс, рівний нулю, за умови, що ви не робите ніяких інших платежів протягом цього розрахункового періоду.

Кредитор не зобов’язаний надавати пільговий період. Однак якщо він пропонує грейс-період, а багато хто зазвичай це роблять, то деталі пільгового періоду повинні бути чітко описані в угоді. Це включає в себе проміжок часу, протягом якого необхідно погасити залишок, перш ніж з’являться нові фінансові витрати.

Багато емітентів не дають пільговий період, якщо ви не сплачуєте залишок кожного місяця. Якщо вносити поточний платіж кожен місяць, пільгові періоди фактично безглузді. Якщо ви не погасите новий баланс в повному обсязі, то відсотки і фінансові збори зазвичай будуть нараховуватися з дати першого нарахування. Процентні платежі по новим покупкам можуть почати нараховуватися негайно, якщо є неоплачений залишок.

Кредитна картка без комісії за зняття готівки має на увазі, що з неї можна знімати позикові гроші. Якщо є грейс-період, то він буде працювати в цьому випадку за тим же принципом, що і при використанні картки в якості платіжного засобу.

Як дізнатися і погасити заборгованість

Сума боргу відображається в особистому кабінеті користувача на сайті або в мобільному додатку. Якщо потрапити в свій профіль не виходить, дізнатися потрібну інформацію можна у відділенні банку або через гарячу лінію за телефоном. Але потрібно при собі мати паспорт та номер договору, які можуть знадобитися для ідентифікації особи.

Про способи погашення рекомендується дізнаватися заздалегідь. Банки пропонують кілька найпоширеніших способів внесення платежів:

  • з будь-якої картки (навіть іншого банку) через онлайн-банкінг або мобільний додаток;
  • через касу в банківському відділенні;
  • через фірмовий банкомат або термінал самообслуговування;
  • переказом з особистого кабінету іншого банку або електронного гаманця.

Зазвичай за 3-10 днів до внесення платежу банк надсилає клієнтові повідомлення з нагадуванням про необхідність погашення поточного боргу. У повідомленні може зазначатися загальна заборгованість і сума необхідна для внесення.

Що таке кешбек

Кешбек – це пільга, яка повертає власнику картки невеликий відсоток від суми, витраченої на покупки. Відсоток грошової винагороди зазвичай коливається від 1% до 15% від суми угоди. Деякі угоди також пропонують подвійну винагороду через торговельні партнерства: покупки в цьому торговому центрі або конкретному магазині приносять більше, ніж покупки в інших місцях.

Як правило, власник картки повинен досягти певного рівня транзакцій, щоб претендувати на повернення готівки або інші переваги. Зазвичай поріг невеликий, близько 300-500 гривень, але він може варіюватися. Деякі банки також дозволяють використовувати грошові винагороди для конкретних покупок, включаючи подорожі, електроніку або партнерські програми стимулювання.

Використання кредитки за кордоном

Більшість кредитний карток з міжнародними платіжними системами (MasterCard, VISA і т. д.) можуть використовуватися за кордоном. Однак існують певні особливості, які прописуються в тарифі. Наприклад, якщо кредитна картка без комісії за зняття в банкоматі на території України, то за її межами за ту ж операцію може стягуватися додаткова комісія.

Збори можуть братися навіть за оплату товарів у магазинах, кафе і готелях. Тому важливо заздалегідь уточнити деталі використання картки за кордоном. Якщо рахунок, до якого прив’язана картка, в гривнях, то при оплаті в іноземній компанії конвертація буде здійснюватися за поточним курсом автоматично.

В якому банку краще оформити кредитну картку

Банків, що пропонують дану послугу, безліч. Тому в першу чергу потрібно орієнтуватися на умови, які пропонуються. Основними критеріями є:

  • тривалість грейс-періоду;
  • процентна ставка в разі прострочення;
  • штрафні санкції та комісії;
  • розмір кешбеку. якщо він є;
  • вартість обслуговування.

Важливу роль відіграє пакет документів, які необхідно надати при подачі заявки. Для клієнтів особливо вигідно оформити кредитні карти з безвідсотковим зняттям.

Якщо орієнтуватися на фінустанову, то важливими параметрами є надійність, масштаб і репутація. Кількість відділень, банкоматів і якість обслуговування теж повинні враховуватися.