Кредитні картки онлайн

Кредитна картка – найкраща альтернатива терміновим позикам. Завдяки пільговому періоду вона дозволяє користуватися грошима без сплати відсотків. Шанс на схвалення вище, ніж у випадку зі споживчим кредитом, а умови – більш лояльні. Але важливо вибрати найвигідніший варіант і правильно розрахувати час пільгового періоду, щоб не допустити великі переплати. Кращі пропозиції банків, що пропонують оформити кредитні картки онлайн, представлені на нашому сайті. Як порівняти їх і зробити правильний вибір – розповімо далі.

Зміст:

  1. Що таке кредитна картка
  2. Тарифи по кредитних картках українських банків
  3. Як банк встановлює кредитний ліміт і від чого він залежить
  4. Перелік документів та вимоги до позичальника
  5. Як розрахувати платіж і пільговий період
  6. Що таке кешбек і коли він нараховується
  7. Чи можна користуватися кредитною карткою за кордоном

Що таке кредитна картка

Це платіжна банківська картка, розрахунки за якою здійснюються за рахунок кредитних коштів в межах наданого банком ліміту за договором. Простіше кажучи, з її допомогою ви можете розплачуватися в будь-яких магазинах (зокрема, в інтернет-магазинах) так само, як і звичайною дебетовою карткою, але при цьому витрачати можна не тільки свої кошти, а й позикові. Природно їх потрібно повернути. Але в рамках пільгового періоду у вас буде час, щоб зробити це без сплати відсотків за користування грошима.

Згідно зі статистикою, банки охочіше оформляють кредитні картки, ніж видають споживчі кредити. Пояснюється це просто: відсотки при пропуску пільгового періоду вище, контролю над операціями більше, відповідно ризик шахрайства значно нижче. З кредиток майже завжди складно зняти готівку – більшість банків передбачає за це високі комісії навіть якщо сума видачі грошей в банкоматі складає пару сотень гривень. Кредиткою зручно розплачуватися безпосередньо, тому банк може контролювати операції і не допустити шахрайства, тим самим убезпечивши себе.

Тарифи по кредитних картках українських банків

Кожен банк формує індивідуальні умови видачі картки. Вони багато в чому схожі, але відмінності істотні. Один кредитор згоден оформити договір онлайн, інший готовий нарахувати кешбек за покупки або відсоток на залишок. Пільговий період становить певну кількість днів, процентні ставки теж будуть різними. Тому варто відповідально поставитися до вибору тарифу – це допоможе заощадити на переплатах, отримати додаткову вигоду.

При виборі тарифу зверніть увагу на ключові параметри:

  • допустимий ліміт – максимальна сума кредитних коштів, яку готовий надати банк в рамках підписаного договору;
  • пільговий період – термін безвідсоткового користування грошима, який діє тільки при своєчасному погашенні заборгованості;
  • відсоткова ставка – визначає розмір річної переплати, в середньому по актуальним і стандартизованим пропозиціям це більше 30% річних;
  • розмір щомісячного платежу – навіть якщо ви витратите всю суму ліміту, щомісячно потрібно буде повертати тільки частину заборгованості;
  • відсотки на залишок власних коштів – ви можете зберігати на кредитній карті власні гроші, в цьому випадку на них може нараховуватися відсоток за аналогією з внеском;
  • кешбек – багато банків готові повернути частину витрачених на певні покупки коштів, категорії встановлюються індивідуально і зазвичай змінюються один раз на місяць;
  • вартість обслуговування – своя для кожного тарифу, в рамках акцій і спеціальних пропозицій банки часто пропонують безкоштовне користування кредиткою.

Також варто звернути увагу на платіжну систему, яка буде обслуговувати картку. Ідеально, якщо це буде VISA або MasterCard – тоді ризик виникнення проблем при платежах за кордоном і в закордонних інтернет-магазинах знижується до мінімуму. Врахуйте і специфічні риси тарифу, бонуси в рамках програми лояльності: банки активно борються за клієнтів і регулярно формують спеціальні пропозиції. У більшості з них реальна вигода у вигляді зниженого відсотка, подарунка, безкоштовного обслуговування.

Як банк встановлює кредитний ліміт і від чого він залежить

Реклама банків пропонує кредитний ліміт до 1 млн гривень і більше. Він доступний далеко не кожному. Ліміт завжди встановлюється індивідуально після аналізу платоспроможності та кредитної історії потенційного клієнта. Онлайн заявка з високим схваленим лімітом не гарантує його видачу! Остаточний розмір коштів, які банк готовий надати в користування буде розрахований після підписання договору. Але ви нічим не ризикуєте: при необхідності від кредитної картки легко відмовитися.

Розмір кредитного ліміту залежить від безлічі факторів, у тому числі:

  • платоспроможність – наявність підтвердженого доходу;
  • кредитна історія – чим менше прострочень і більше своєчасно погашених кредитів, тим більш лояльним буде банк;
  • клієнтська історія – наявність вкладів, валютних депозитів або зарплатної картки банку, в якому ви вирішили оформити кредитку;
  • трудовий стаж – чим довше ви працевлаштовані на останньому місці роботи, тим краще;
  • особисті дані – вік, сімейний стан, регіон проживання і навіть стать.

На розмір ліміту часто впливають інші фактори. Нерідко вони виявляються непрямими. Наприклад: у вас невисокий підтверджений дохід, але ви часто отримуєте великі грошові перекази (від родичів або від замовників за підробіток). Якщо банк не побачить в цьому нічого кримінального, то регулярний рух по рахунку може мотивувати його до встановлення високого ліміту.

В окремих випадках позитивний клієнтський профіль змушує банки закрити очі навіть на високе кредитне навантаження або допущені в минулому прострочення. Врахуйте, що з часом ліміт може бути збільшений: якщо ви активно користуєтеся карткою і вчасно вносите платежі, то вже через 3-6 місяців банк може в односторонньому порядку підвищити розмір доступних для використання коштів. Укладати додатковий договір зазвичай не потрібно – умова прописана в основній угоді, підписаній в момент отримання картки.

Перелік документів та вимоги до позичальника

Перший крок – вибрати оптимальну пропозицію. Про те як це зробити, ми поговоримо в кінці матеріалу. Спойлер: скористайтеся нашим сервісом, щоб порівняти доступні варіанти і підібрати найкращий. Другий крок – залишити онлайн-заявку на кредитну картку на сайті банку. Таку можливість надають практично всі українські кредитори.

Вимоги до позичальників універсальні:

  1. Вік від 21 року.
  2. Громадянство України.
  3. Дійсний паспорт.
  4. Постійне джерело доходу.
  5. Реєстрація в одному з обслуговуваних регіонів.

Зверніть увагу: для деяких регіонів України пропозиції конкретних банків можуть бути неактуальними. Уточніть цей момент перед оформленням – зв’яжіться зі службою підтримки обраної організації.

Що ж стосується переліку послуг, при оформленні документів, то він стандартний: паспорт та ідентифікаційний код. Іноді потрібно надати ще кілька документів з вибору банку – права, військовий квиток, посвідчення та інші. Довідки з підтвердженням доходу зазвичай не потрібні і можуть запитуватися тільки у виняткових випадках.

Як розрахувати платіж і пільговий період

Перед тим, як взяти кредитну картку в будь-якому банку України, уточніть умови. У договорі прописаний розмір мінімального щомісячного платежу, який безпосередньо залежить від використаних кредитних коштів. Припустимо, він становить 10%, а ви витратили весь ліміт в 100 000 гривень. В цьому випадку в перший місяць потрібно внести 10 000 гривень. Припустимо, другого місяця почнуть нараховуватися відсотки і залишок після попереднього погашення складе не 90 000, а 90 500. У цьому випадку буде потрібно заплатити 10% від цієї суми, тобто 9050 гривень.

Розмір мінімального щомісячного платежу встановлюється банком і залежить від умов договору. Так само як і тривалість пільгового періоду – вона рідко перевищує 100 днів, зазвичай це не більше 2 місяців. Термін починає відраховуватися з моменту здійснення платежу. Він може бути встановлений на кожну покупку або тільки на деякі – ця умова теж прописана в договорі. Не полінуйтеся встановити мобільний додаток банку: в ньому ви зможете уточнити дату закінчення пільгового періоду і поточний розмір мінімального платежу. Подивитись деталі також можна по телефону гарячої лінії вашого кредитора.

Як дізнатися суму заборгованості і погасити її без переплат

Найпростіший спосіб – зателефонувати в банк. Також можна уточнити актуальну суму заборгованості в мобільному додатку або замовити виписку (наприклад, якщо ви плануєте погасити повний розмір заборгованості достроково і хочете, щоб з цього моменту кредитка була анульована). Останнє вимагає часу.

Щоб погасити заборгованість без переплати:

  1. Використовуйте пільговий період.
  2. Погашайте частину боргу до розрахункового періоду, в який вносите обов’язковий платіж.
  3. Не допускайте прострочень.

Найбільший удар по бюджету завдає пропуск пільгового періоду. Так якщо він становить 100 днів, але ви погашаєте заборгованість на 101-й, то відсотки за користування позиковими коштамибудуть нараховані на повний термін – на 101 день. Найвигідніше укладатися в нього. До того ж відразу після погашення боргу пільговий період можна знову використовувати для покупок.

Що таке кешбек і коли він нараховується

Кешбек на кредитки нараховується за тим же принципом, що і на класичних дебетових картках. Ви робите покупки в певних категоріях, а банк повертає суму з кожного платежу. Розмір кешбеку встановлюється індивідуально, його максимальна щомісячна сума може бути обмежена. Пропозиція доступна не для всіх кредиток – обов’язково уточніть його наявність перед оформленням.

Що важливо знати про кешбек:

  • банк має право встановити різний кешбек для категорій – зазвичай від 0.5% до 20%;
  • ряд кредиторів надає клієнту можливість вибрати категорії, за якими буде нараховуватися кешбек в новому місяці;
  • нарахування відбувається на основний рахунок кредитної картки і може використовуватися для погашення заборгованості;
  • якщо ви не використовуєте кредитний ліміт, то кешбек може нараховуватися при використанні власних коштів для покупок;
  • деякі банки нараховують кешбек не грошима, а балами з обмеженою сферою використання (зазвичай при покупках в партнерських магазинах).

При невисоких щомісячних витратах розмір кешбеку не є визначальним при прийнятті рішення в ході вибору кредитної картки і пропозиції банку. Але якщо ви регулярно робите великі покупки, то на ньому варто зробити акцент. Врахуйте, що деякі банки України пропонують нарахування тільки при покупках в певних категоріях, інші на додаток до цього гарантують бонус за всі покупки.

Чи можна користуватися кредитною карткою за кордоном

Так, але не будь-якою. Це залежить від платіжної системи і можливості конвертації валюти. Більшість українських банків таку можливість надають. Якщо ви часто буваєте за кордоном і питання актуальне – зробіть на ньому акцент при виборі пропозиції. В ідеалі отримати кредитну картку з перевіреною міжнародною системою обробки платежів (VISA, MasterCard) і мультивалютним рахунком.

Уточніть банківську комісію і середню різницю покупки-продажу валюти. Якщо менеджер не може відповісти на це питання в ході оформлення кредитки – зверніться на гарячу лінію. Також використовуйте досвід інших клієнтів банку, часто саме відгуки допомагають прийняти правильне рішення.

За використання кредитної картки для здійснення платежів за кордоном інших комісій, крім плати за конвертацію валюти і за обслуговування за діючим тарифом зазвичай не передбачено. Але є винятки: варто уточнити умови на стадії оформлення. Також вони повинні прописуватися в договорі. Рекомендуємо уважно читати його до підписання. Якщо вам що-небудь незрозуміло – задавайте питання менеджерам банку. У разі некоректної консультації ви зможете пред’явити претензії і підвищити шанси на повернення надміру сплачених комісій при виникненні спірних ситуацій.

В якому банку краще оформити кредитну картку онлайн

Ми представляємо надійний сервіс для підбору найбільш вигідної банківської пропозиції з оформлення кредитної картки в Україні онлайн. У переліку представлені тільки зареєстровані відповідно до чинного законодавства кредитори. Перелік пропозицій регулярно оновлюється і доповнюється. Інформація про акції та збільшення пільгових періодів актуалізується.

Ключові критерії для вибору банку та конкретного тарифу:

  1. Кредитний ліміт і можливість його збільшення.
  2. Відсоткова ставка на використані кошти.
  3. Тривалість пільгового періоду.
  4. Відсоток на залишок власних коштів.
  5. Розмір та умови нарахування кешбека.

Важливо врахувати і репутацію банку – в цьому допоможуть відгуки клієнтів, які вже оформили кредитну картку і користуються позиковими коштами мінімум 2-3 місяці. Постарайтеся звернути особливу увагу на негативні відгуки, їх частіше залишають реальні люди. Для швидкого вибору встановіть значення фільтрів і система автоматично підбере для вас всі актуальні пропозиції банків.

Що ж стосується оформлення онлайн, то на 100% цей процес поки не автоматизований і не перенесений у віртуальний простір. У більшості випадків клієнтові необхідно відвідати офіс мінімум один раз – для підписання кредитного договору та отримання картки. Це обов’язкова процедура для верифікації. Рідше банки формують ексклюзивні пропозиції, в рамках яких кредитні картки доставляють кур’єри. У будь-якому випадку варто оформити заявку онлайн, щоб отримати попереднє схвалення – тоді в банку зазвичай залишається лише підписати договір.

На жаль, багато пропозицій з оформлення кредитної картки онлайн є шахрайськими. Не погоджуйтесь ні на які платежі, до яких вас схиляють «представники банків». Не існує жодної пропозиції від справжнього, офіційно зареєстрованого кредитора, при якому за кредитку потрібно було б заплатити до її отримання. Скористайтеся системою підбору вигідної пропозиції за допомогою нашого сервісу – ми публікуємо інформацію про авторитетні банки, які працюють в повній відповідності до законів України і гарантують безпеку кожного звернення.