Кредитні картки з миттєвим рішенням

Кредитні картки — один з найбільш затребуваних видів банківських продуктів. Що не дивно — такі картки пропонують користувачам поновлювану кредитну лінію. Вам не потрібно щоразу збирати і подавати документи в банк, чекати рішення по заявці — якщо у вас є кредитна картка, ви можете витрачати з неї гроші, потім повертати борг банку, і знову витрачати.

Високий попит призвів до розширення пропозиції. Банки в умовах високої конкуренції прагнуть удосконалювати свої продукти, розширювати лінійку. Так, одним з найбільш цікавих пропозицій стали моментальні кредитки — кредитні картки з моментальним рішенням: процедура оформлення та видачі займає менше години, при цьому від позичальника потрібно тільки заповнити нескладну анкету і надати паспорт, ІПН.

Зміст:

 1. Моментальні кредитні картки: переваги і недоліки
 2. Як формується кредитний ліміт і від чого залежить
 3. Як дізнатися суму заборгованості та погасити її
 4. Кредитка і бонуси: що важливо знати
 5. Вибираємо кредитку і банк

Моментальні кредитні картки: переваги і недоліки

Спрощена і швидка процедура оформлення кредитки — вагома перевага цього типу банківського продукту. Вам не потрібно збирати великий пакет документів і чекати кілька днів рішення банку — вже через годину після звернення ви отримаєте на руки картку з певним лімітом. Далі користуватися такою карткою ви можете як звичайної кредиткою — використовувати суму ліміту в повному обсязі, гасити в безвідсотковий період або мінімальними платежами.

Ще одна перевага, властива сьогодні багатьом кредитками, миттєвим, в тому числі — це пільговий період обслуговування. Якщо ви знімаєте гроші і повертаєте в межах пільгового періоду, відсоток за користування вам платити не потрібно. Як правило, це термін від 30 до 55 днів — різний у різних банків. Але варто враховувати, що в переважній більшості випадків пільговий період діє тільки на оплату послуг або товарів, на зняття готівки він не поширюється.

Потрібно розуміти, що миттєві кредитні картки не можуть бути іменними, що обумовлено швидкою процедурою їх видачі. Але наявність або відсутність індивідуальних даних великої ролі не грає.

Мінуси у моментальних кредиток також є — це більш висока процентна ставка в порівнянні зі звичайними кредитними картками. Це теж логічно — чим менше часу є у банку для вивчення платоспроможності та відповідальності клієнта, тим більші ризики він бере на себе, видаючи кредит особі. Великі ризики компенсуються вищим доходом. Також при оформленні кредитної картки — будь-якої, не тільки моментальної — уважно прочитайте договір, особливо, пункти про можливі штрафи за затримку оплати, про неустойки і пені.

І ще один момент: анонімність має на увазі мінімальну ступінь захисту і знижений рівень безпеки, так що деякі магазини і торгові мережі не приймають подібні платіжні засоби до розрахунку. Але заради справедливості потрібно відзначити, що таких торгових об’єктів сьогодні дуже мало.

Як формується кредитний ліміт і від чого залежить

Ліміт — це сума, в межах якої ви можете брати в борг у банку. Якщо ви оформляєте свою першу кредитну картку, тим більше, якщо вона миттєва, розраховувати на великий ліміт не варто.

Якщо у банку раніше не було можливості оцінювати вашу сумлінність і платоспроможність, схвалена сума буде мінімальною. Але не поспішайте відмовлятися від такої пропозиції — активно користуйтеся кредиткою, вчасно повертайте гроші, і з плином часу шанси на збільшення ліміту будуть підвищуватися.

Як правильно користуватися пільговим періодом і розрахувати платіж

Коли ми говоримо про пільговий період, важливо враховувати не тільки його тривалість і список операцій, на які він поширюється, але також спосіб розрахунку.

Технології розрахунку можуть бути різними:

 • з дати початку розрахункового періоду. Відлік безвідсоткового періоду починається на наступний день після складання банківського звіту. Наприклад, в якомусь банку розрахунковий період становить 30 днів. Плюс до цього додається ще 20 днів для внесення мінімального платежу або повного погашення позики. В результаті пільговий період становить 50 днів;
 • з дати придбання. Це менш поширений варіант, але і таку схему використовують деякі банки. У разі, якщо протягом пільгового періоду ви не сплачуєте всю суму боргу, відсоток нараховується на всю зняту суму, починаючи з першого дня покупки;
 • окремо по кожній покупці. Мабуть, найвигідніший варіант, але складний в розрахунках — самостійно відстежувати, яку суму і в який термін ви зняли, досить важко, тому простіше орієнтуватися на банківські виписки.

Ще один момент, який слід відразу дізнатися при оформленні кредитної картки — будь-якої, як моментальної, так і традиційної — це питання про відсотки в новому розрахунковому періоді, якщо заборгованість ви виплачуєте мінімальними платежами. Уявіть — за розрахунковий період ви витратили певну суму, і протягом пільгового повернули тільки її частину. Далі ситуація може розвиватися двояко: одні банки більше не нададуть вам безвідсотковий період, поки ви не погасите заборгованість повністю, тоді як інші пропонують ставку 0% по кредиту в кожному розрахунковому періоді — при своєчасному внесенні мінімальних платежів.

Як дізнатися суму заборгованості та погасити її

Ви зняли гроші з кредитної картки або оплатили послуги/товари? Не забудьте повернути ці гроші, бажано, протягом пільгового періоду, щоб не платити відсотки. Якщо не встигли, не обмежуйтеся внесенням тільки мінімального платежу — така схема максимально вигідна для банку, але не для клієнта, і за підсумком ви заплатите чимало відсотків.

Взагалі, банки надають можливість вибору кращої схеми погашення:

 • виплати не менше мінімального обов’язкового платежу. Цей платіж встановлюється у відсотках від основної суми боргу, при цьому обмежується з боку мінімуму — наприклад, 5% від суми заборгованості, але не менше 100 гривень;
 • погашення будь-якою сумою, більше ніж мінімальна. Чим більшу суму ви закидаєте на рахунок, тим менше відсотків переплачуєте;
 • погашення заборгованості повністю. Встигаючи погашати заборгованість повністю протягом пільгового періоду, ви не будете переплачувати відсотки — по суті, ви отримуєте кредит на безоплатній основі (хіба що платите за обслуговування кредитної картки).

Кілька слів варто сказати про зняття готівки. Будь-яка кредитна картка, і моментальна, в тому числі, не призначена для переведення в готівку грошей. Точніше, ви можете зняти гроші в банку або банкоматі, але вам доведеться заплатити досить високий відсоток за таку операцію. Рекомендуємо уважно вивчити договір, щоб потім не було неприємних сюрпризів при знятті грошей. Як правило, за зняття банк бере певну фіксовану суму плюс відсотки, тому вигідніше знімати великі суми, але це знову-таки залежить від умов конкретного банку.

Кредитка і бонуси: що важливо знати

Найефективніший спосіб привернути клієнтів в певний банк — програма лояльності. І мова йде не тільки про привабливі тарифи, а й про різні бонусні програми, які найчастіше представлені кешбеком.

Це можуть бути кешбек бали — відсоток варіюється від 0,5 до 30% на певні категорії. Зазвичай бали можна витрачати на певні товари, наприклад, на покупки в магазинах-партнерах банку (зі списком магазинів-партнерів можна ознайомитися на офіційному сайті або запросити інформацію в службі підтримки). Є пропозиції, що дозволяють розплачуватися балами в будь-яких магазинах, це зручніше.

Кешбек може пропонуватися також в милях. Якщо ви активний мандрівник, то це непоганий варіант — накопичуйте милі і міняйте їх потім на авіаквитки та бронювання готелів.

Вибираємо кредитку і банк

Моментальні кредитні картки швидко завоювали велику популярність серед користувачів. Відповідно, багато банків, прагнучи запропонувати своїм клієнтам найбільш комфортні та вигідні умови співпраці, включають в лінійку моментальні кредитки. Як вибрати кращу пропозицію?

Ми пропонуємо вам орієнтуватися на такі фактори, як:

 1. Ліміт. Не найважливіший параметр. При оформленні першої кредитки на високий ліміт розраховувати не доводиться. Але якщо ви давно маєте справу з конкретним банком, брали тут кредити, іпотеку, у вас тут зарплатна картка, схвалений при оформленні ліміт може вас приємно здивувати. Тобто, якщо ви хочете отримати кредитку з максимальним лімітом, звертайтеся в банк, який на інших продуктах встиг дізнатися про вас як відповідального позичальника;
 2. Пільговий період. У деяких кредиток пільговий період відсутній — таке сьогодні трапляється рідко, але варто уточнити цей момент заздалегідь. Якщо пільговий період є, треба запитати у менеджера його тривалість і чи поширюється він на зняття готівки. Як правило, він триває до 55 днів, і не має на увазі можливість зняття готівки;
 3. Відсоткова ставка. Якщо ви не плануєте користуватися кредиткою поза пільгового періоду, цей параметр не буде особливо важливим. Але якщо у вас є сумніви, що ви завжди будете укладатися, на процентну ставку звертайте найпильнішу увагу. Вона може варіюватися у величезних межах — від 19 до 70% річних. Причому один і той же банк одному клієнту може видати кредитку під 30% річних, а другу — під 50%. Багато що залежить від кредитної історії позичальника, від наявності додаткових документів при оформленні, від безлічі інших чинників;
 4. Вимоги до позичальника. Переконайтеся, що ви підходите під вікові рамки, встановлені банком, — одні готові оформити миттєву кредитну картку клієнта, якому виповнилося 18 років, інші оформляють тільки для користувачів старше 21 років. Можуть бути й інші вимоги — стаж безперервної роботи на одному місці, реєстрація в місці присутності банку і так далі;
 5. Знижки, бонуси, кешбек. Так, кредитні картки теж можуть бути максимально вигідними для клієнтів. Не соромтеся уточнювати у менеджера при оформленні, на які знижки і бонуси ви можете розраховувати.

Якщо ви будете враховувати ці особливості і грамотно користуватися продуктом, враження про нього будуть тільки позитивні.