Кредитна картка без відвідування банку

Пандемія свого часу змінила світ, особливо ринок послуг. Кредитні організації і раніше надавали послуги в онлайн форматі, але саме зараз це стало буденністю, наприклад, стала загальнодоступною кредитна картка онлайн без відвідування банку. Її онлайн оформлення не займе більше півгодини. На сайті cardlimit.in.ua зібрані кращі пропозиції від банківських установ.

Зміст:

  1. Що таке кредитка і коли вона потрібна
  2. Тарифи та ліміт
  3. Документи для оформлення
  4. Пільговий період
  5. Заборгованість
  6. Кешбек і бонуси
  7. На що орієнтуватися при виборі банку

Що таке кредитка і коли вона потрібна

Кредитка – це картка для платежів, на якій знаходяться гроші банку. Тобто, коли споживач оплачує товар, він бере в борг банківські кошти. Здійснювати оплату покупок з її допомогою можна в будь-яких магазинах, кафе, ресторанах – тобто в будь-якому закладі, де доступна оплата банківською карткою.

Кредитка стане в нагоді тим, у кого з’явилися термінові незаплановані витрати. Наприклад, з’явилася можливість придбати потрібний товар зі знижкою або турпутівки по акції. Іноді краще оформити кредитну картку замість споживчого кредиту, оскільки її схвалення відбувається набагато швидше і фінансовій установі не потрібен звіт про цілі використання коштів. Кредитні гроші можна використовувати в якості застави, наприклад за бронь номера в готелі або оренду автомобіля. Нею зручно оплачувати платіжки за послуги ЖКГ та електроенергію.

Переваги кредитки:

  • можливість оформити без відвідування банку;
  • доступність кур’єрської доставки;
  • швидкий розгляд заявки;
  • наявність безвідсоткового періоду;
  • бонуси (кешбек або бали).

Тарифи та ліміт

Перед тим як замовити картку варто уважно ознайомитися з тарифами на проведення різних операцій.

Тарифи на:

  1. Випуск і обслуговування. Велика частина кредитних організацій намагається передбачити для своїх клієнтів безкоштовні випуск картки і щомісячне обслуговування.
  2. Перевипуск. У разі втрати картки її можна перевипустити. Але організації встановлюють кількість безкоштовних перевипусків в рік, після перевищення кількості починає діяти комісійний збір.
  3. Зняття готівки. Багато установ допускають безкоштовне зняття готівки у власних терміналах або партнерських банкоматах. Однак більшість організацій робить ставку саме на безготівковий розрахунок і тому стягують комісію за можливість зняти гроші. Не варто турбуватися, в середньому комісія не перевищує 3%.
  4. Поповнення рахунку. Поповнити рахунок можна кількома способами, через термінал, за допомогою переказу з дебетової картки або в касі фінансової установи.
  5. Виписку з рахунку. В організації можна замовити виписку зі свого рахунку, в якій будуть відображені платежі, борги, баланс. При виїзді за кордон потрібно виписка про відсутність заборгованості, вона видається безкоштовно, інші довідки платні.

Ліміт – це гранична доступна сума на кредитній карті. Ліміт для кожного клієнта компанія встановлює в індивідуальному порядку. Розмір ліміту може бути плаваючим тобто змінюватися в більшу або меншу сторону. Збільшити граничний поріг можуть для клієнтів, які вчасно або навіть раніше поповнюють рахунок протягом тривалого часу. Відповідно зменшити можуть у споживачів, які не вирізняються надійністю і регулярно затримують платежі. Також можна самостійно звернутися до фінансової установи з заявкою на зменшення / збільшення ліміту. Максимальний ліміт, який можуть запропонувати компанії не перевищує 200 000 грн.

Документи для оформлення

Для того, щоб замовити кредитну картку додому потрібно заповнити заявку на офіційному сайті банку або в додатку. Кожна компанія пропонує свою форму онлайн заявки. Мінімальні дані:

  • прізвище, ім’я, іноді по батькові;
  • ідентифікаційний номер платника податків;
  • місце роботи;
  • номер телефону або адреса електронної пошти.

Додатково може знадобитися фотографія паспорта та ІПН. Банки оформляють кредитку без довідки про доходи та процедури поручительства. Після її схвалення, можна замовити доставку кур’єром прямо додому, в найближче поштове відділення або пункт видачі.

Пільговий період

Багато в чому саме завдяки наявності пільгового періоду кредитні картки і користуються такою популярністю. Пільговий період – це час, коли людина може користуватися коштами з кредитного рахунку без процентного внеску. Максимальний безвідсотковий період на ринку становить 92 дня тобто 3 місяці можна витрачати гроші і не платити відсотки. Мінімальний термін, який пропонують фірми в середньому дорівнює 30 дням.

Варто пам’ятати, що початок дії пільгового часу починається з дати виготовлення картки або її активації, а не з першої покупки, як багато хто думає. Навіть за 1 день використання коштів після закінчення безвідсоткового часу потрібно буде платити. У більшості організацій зняття готівки є операцією, на яку безвідсотковий період не поширюється. Варто уточнювати, як враховуються вихідні дні. Чи потрібно вносити платіж за день до вихідного або можна оплатити після нього, і такий платіж не буде вважатися простроченням.

Заборгованість

Заборгованість – це сума, яка була витрачена, але ще не повернута, плюс відсотки і комісійні витрати. Внесок за заборгованість спочатку покриває відсотки і штрафи, а потім тільки основний борг. Вона може утворитися із-за використання для оплати систем, які довго проводять операцію по платежу. У випадках, коли споживач дотягнув з оплатою до крайнього терміну, краще скористатися сервісами, що дозволяють зробити миттєвий переказ.

Як правило, до дати платежу приходить повідомлення клієнту за наявності обов’язкового мінімальної суми платежу. Мінімальний платіж необхідний для того, щоб компанія переконалася в платоспроможності клієнта і не призначила штраф.

Суму заборгованості можна дізнатися кількома способами за допомогою:

  • дзвінка в службу підтримки;
  • повідомлення оператору в чаті;
  • додатка в телефоні;
  • особистого кабінету на сайті;
  • СМС.

Щоб запобігти появі заборгованості, потрібно грамотно розрахувати щомісячні платежі. Для цього краще скористатися спеціальним калькулятором на сайті фірми. Калькулятор пропонує вибрати суму і на який термін вона потрібна. Потім система автоматично розрахує суму платежу на місяць, враховуючи діючу відсоткову ставку.

Кешбек і бонуси

Cashback – це повернення відсотків від витраченої суми назад на рахунок. Не завжди мається на увазі повернення грошей, іноді мається на увазі нарахування балів, якими можна розплачуватися.

Найбільший кешбек дорівнює 20%, а мінімальні пропозиції від банків дорівнюють 3%. Розмір відсотків для повернення може відрізнятися для покупок за категоріями товарів. Наприклад, максимальний cashback може бути доступний при оплаті бензину на автозаправних станціях, а за інші товари відсоток буде менше.

В окремі місяці кешбек може бути максимальним тільки за товари місяця або окремі категорії, наприклад на товари для краси і здоров’я. Всю актуальну інформацію потрібно уточнювати на офіційних сайтах або спеціальних додатках.

Останнім часом стало популярним випускати кредитні картки з програмою лояльності. Фінансова компанія укладає договір з великими торговельними мережами, і коли клієнт оплачує покупку товару такою карткою, йому нараховуються бонуси балами або дається знижка на наступну покупку. Активно розвивається співпраця з авіакомпаніями, клієнту це приносить можливість накопичувати милі. Партнерами можуть виступати різні організації: ресторани, фітнес клуби, стільникові оператори, туристичні агентства.

Можливості кредитки за кордоном

Використання готівки в поїздці небезпечно, а картку можна заблокувати і перевипустити, якщо вона загубиться або її вкрадуть. Коли планується використовувати картку за кордоном, варто повідомити про це банк, щоб уникнути несподіваного блокування рахунку. Заморозити рахунок банк може в цілях безпеки або наявності сумнівної операції.

При платежах за кордоном гроші автоматично конвертуються в потрібну валюту за внутрішнім курсом банку. Можливість зняття готівки в іноземній валюті потрібно уточнювати окремо.

На що орієнтуватися при виборі банку

На сьогоднішній день ринок пропонує безліч варіантів кредиток з самими привабливими пропозиціями. На що звертати увагу, перш ніж замовляти:

  1. Мета оформлення. Це питання потрібно задати самому собі. У разі, коли планується велика покупка, краще вибрати варіант з великим лімітом.
  2. Можливість зняття готівки. Якщо кілька разів на місяць доводиться мати справу з готівкою, варто вибрати банк, у якого можна зняти гроші з банкомату без комісії. Плюс потрібно орієнтуватися наскільки популярною є ця фінансова організація в конкретному місті, адже саме від цього залежить кількість розміщених в ньому терміналів.
  3. Дохід. Реально оцінюйте свій щомісячний дохід, щоб уникнути проблем з поповненням рахунку. Скористайтеся калькуляторами на сайтах і виберіть оптимальні умови під свій бюджет.
  4. На віковий ценз. Більшість установ допускає оформлення картки з 18, але зустрічаються варіанти і з 21 року і з 23 років. Також встановлюється верхня вікова межа – в середньому 70 років.
  5. Кешбек. Умови деяких банків дозволяють збільшити власний дохід, оскільки виплачують відсотки на залишок по рахунку.

Таким чином, замовити кредитку онлайн в Україні можна відразу в декількох банківських установах. І для цього не потрібно збирати пакет документів, плюс картку можуть доставити прямо додому.